1972 yılında Nejdet Birinci tarafından Bursa’da temelleri atılan Birel İnşaat yıllar boyu kaliteli yaşam alanları üretmeyi, insanları mutlu etmeyi kendine ilke edinmiştir. Bu vizyonu sayesinde sektörde kendine haklı bir konuma getirmiştir.
Şirketimiz doğruluk, dürüstlük, kalite, konfor, estetik ve müşteri memnuniyeti ilkeleri üzerinde daima yükselmiş ve yükselmeye devam edecektir. Başarısının altında 41 yıldan beri süre gelen bilgi birikimi, tecrübesi ve dinamik kadrosu, yenilikçi ve titiz yapısı yatmaktadır.
Bu gün ikinci kuşak olan Birol ve Şenol Birinci tarafından prensiplerinden taviz vermeden yaşam alanları üreterek ülkemizin ve özellikle bölgemizin gelişmesi için şehrimizin vizyonunu daha da yukarı çıkarmak için elinden gelen bütün çabayı göstermektedir.
Birel İnşaat yaptığı başarılı projelerle bu günlere gelmiş, yenilikçi tasarımlarıyla sektöründe farklı bir konum elde etmiştir. Politikamız, güvenilir, sorunsuz, zamanında hizmet.
Farkımız, ürettiğimiz yaşam alanları.
Hedefimiz, başarılarımızı nesilden nesile aktarabilmektir.


Vizyon & Misyon

İnşaat Sektöründe yarım asıra dayanan tecrübeye sahibiz, sektörde çalışma tarzımız genel olarak proje bazlı hizmetler, konutlar, iş yerleri, fabrika projeleri. Son yıllarda doğum yerimiz olan Mudanya bölgesinde mimari açıdan özgün ve bölgede dikkat çeken projelere imza atıyoruz, bir önceki projemiz olan Birinci Life Yaşam Evleri projesi gerek Mudanya halkı tarafından gerekse Bursa ve İstanbul da yoğun bir ilgi gördü ve sahiplenildi, bu ilgi bizleri daha iyisi ve Bursa-Mudanya-İstanbul Üçgeni içerisinde daha sembol bir projeye imza atmamız konusunda cesaretlendirdi, bu doğrultuda uzun bir süre üzerinde fikir birliğine vardığımız, tüm detayları ile sembol bir yapı olması konusunda örnek mimari olabileceğini öngördüğümüz Mudanya Saraylar projemizin startını verdik, mimari konseptini Osmanlı Saray mimarisinden esinlenerek ve iç dizaynını tüm detayları ile modern aynı zamanda geleneksel üslup ile bezediğimiz projemiz şimdiden yoğun bir ilgi gördü, bu ilgi ve sahiplenilme Birel İnşaat ailesi olarak bizleri hep daha kalitelisi ve daha iyi ve özgün mimari konseptler oluşturma konusunda cesaretlendiriyor...

* İnsan için Saray; Huzur ve Mutluluktur...
* Hayat; aile varsa huzurludur, aile ev varsa mutludur, insan için saray huzur ve mutluluktur.
* İnsan içinde en hayırlı olanınız insana yardımcı olanınızdır, kutlu sözü saray kapısının girişinde yazılı olan cennet sözüdür...


Değerlerimiz

YARATICILIK, YENİLİK VE KALİTE : Birel Yapı olarak, imza attığımız projeleri global anlamda yaratıcı ve yenilikçi eserler olarak tasarlarız. Konseptten mimariye, sunulan yaşam standartlarından ek hizmetlere, her aşamada bu anlayışla hareket ederiz. Hayata geçirdiğimiz her projede en son teknolojileri uygularız ve yarattığımız yaşam alanlarında en yüksek kalite standartlarını sunmayı hedefleriz.

GÜVENMEK ve GÜVENİLİR OLMAK : Şirketimiz güven kazanmayı tüm diğer kazançların üstünde tutar. Bizce sürdürülebilir başarının en temel öğesi ve kurum kültürümüzün en önemli değeri çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın, müşterilerimizin ve toplumun bize olan güvenidir. Aynı şekilde birel Yapı, her kademedeki çalışanının kurum adına ve bireysel olarak etik kurallara ve hukuka uygun hareket etmesini şart koşar.

ÇEVREYE DUYARLILIK : Birel Yapı olarak yürüttüğümüz tüm projelerde, buna bağlı ve bundan bağımsız tüm faaliyetlerimizde çevreye ve topluma saygı ön planda gelir. Her türlü aktivitemizin çevre üzerindeki etkilerini maksimum şekilde gözlemler ve oluşabilecek negatif etkileri minimize etmek için gerekli önlemleri almakla ilgili her türlü sorumluluğu kabul ederiz.

BİREYE VE TOPLUMA SAYGI : İş süreçlerimizin her aşamasında çalışanlarımızın, pay sahiplerimizin, iş ortaklarımızın, müşterilerimizin, projelerimiz çevresinde ikamet eden birey ve toplulukların beklentilerine ve ihtiyaçlarına değer verir, inanç ve görüşlerine saygı duyarız. Topluma saygı ilkemiz çerçevesinde sosyal sorumluluk faaliyetlerini işimizin gereği olarak kabul eder, topluma, eğitime ve kültüre katkı sağlayacak projeler geliştirir, bu kapsamdaki projelere sürekli destek veririz.

GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ : Birel İnşaat olarak sektördeki engin tecrübemizden hareket ederek insana ve çevreye duyduğumuz saygıyla dünü, bugünü ve yarını gelecekle buluşturuyor, yapı sektöründe çığır açan projelerimizle geleceği inşa etmeye devam ediyoruz. “Gelecek” fikri üzerine geliştirilen gerek mimari, gerekse yatırım değeri olarak üstün nitelikli yeni yaşam ve iş alanlarıyla insanımız ve ülkemiz için daima “doğru alanda projeler” üretmek için çalışıyoruz. Bu anlayış çerçevesinde tutkuyla bağlı olduğumuz işimizi, insanımıza modern yaşam biçimleri, şehrimize ve ülkemize de model yaşam alanları sunmanın çabası içinde yürütüyoruz.